Barcelona

 

Stolica Katalonii przyciąga nie tylko wyjątkową architekturą Gaudiego, ale też klimatycznymi uliczkami, parkami i muzeami. Można zwiedzać tu zabytki znane na całym świecie, zajadać się hiszpańskimi „tapas” czy relaksować się na plaży „Barceloneta”.

Kontakt

Barcelona City Break – dlaczego warto?

Na pewno wpływ na popularność miasta ma świetna pogoda, praktycznie przez cały rok. Dużym atutem jest również położenie miasta. Barcelona z jednej strony znajduje się bardzo blisko morza, a z pozostałych stron otoczona jest wzgórzami. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów. Nie ma okresu, gdy miasto jest pustawe.

Mieszkańcy Barcelony i Katalonii od zawsze cenili swoją niepodległość i o nią walczyli. Miasto było świadkiem i ofiarą wielu walk. Zaczynając od najazdu Maurów i średniowiecza, przez wojny napoleońskie aż po hiszpańską wojnę domową. Wszystko to wzmocniło przekonanie wielu rdzennych mieszkańców, że ich prawdziwą ojczyzną jest Katalonia, a nie Hiszpania. Warto o tym pamiętać, wtedy nie zdziwi nas, że w muzeach często podstawowym językiem jest właśnie kataloński. Barcelona posiada więc własną tożsamość, a mieszkańcy tego miasta są niezwykle dumni ze swojego pochodzenia.

 

Najpiękniejsze zabytki w Barcelonie

Barcelona położona jest w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Bez wątpienia jest to miasto wyjątkowe, pod każdym względem. Ta mieszanka gotycko-modernistycznych budowli, wszechobecny Gaudi, nowoczesne muzea i galerie sztuki. Dodając do tego niezliczone bary tapas, ciągnące się wzdłuż La Rambli, otrzymamy miasto kompletne. Wizytówką Barcelony jest oczywiście, ciągle rozbudowywana, słynna katedra Sagrada Familia. Atrakcji i zabytków jest oczywiście dużo, dużo więcej. Zatem rozpoczynamy zwiedzanie!

 

Program oferty „Barcelona – city break”:

 

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do Barcelony.
 • Transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Zwiedzanie Sagrada Familia. Jest to najbardziej rozpoznawalne i wciąż nieukończone dzieło wybitnego artysty, Antonio Gaudiego. Budowę Katedry „Świętej Rodziny” rozpoczęto w 1882 roku, a zakończenie jej budowy planowane jest na 2026 rok. W założeniach projektowych Sagrada Familia będzie posiadać 18 wież – najwyższa z nich ma mieć 170 metrów wysokości, dzięki czemu stanie się najwyższym kościołem na świecie!
 • Casa Milà i Casa Batlló to kolejne niezwykłe budowle na naszej trasie. Są to prawdziwe arcydzieła Gaudiego. Podczas projektowania tych „majstersztyków”, artysta zerwał z dotychczasowymi zasadami budownictwa. Casa Milà to siedmiopiętrowa kamienica o falującej fasadzie, niezwykłych modernistycznych rzeźbach na dachu oraz z żelaznymi kratami balkonowymi przypominającymi pnącze. W Casa Milà nie znajdziemy ani jednego kąta prostego!  Równie imponująco prezentuje się Casa Batlló. Jest to najchętniej fotografowane przez turystów dzieło Gaudiego. Budowla mieni się wszystkimi kolorami, a jej fasada nawiązuje do motywów zwierzęcych. Forma balkonów to „kości”, a dach przypomina „rybie łuski”. To bez wątpienia prawdziwa perełka Barcelony.

 Dzień 2

 • Rano czeka nas spacer po La Rambli, czyli najbardziej gwarnej ulicy Barcelony. To miejsce tętni życiem całą dobę. Ulica ciągnie się od Plaça de Catalunya w centrum, aż do pomnika Krzysztofa Kolumba blisko plaży Barceloneta. La Rambla wypełniona jest straganami i kawiarenkami na świeżym powietrzu. Nie brakuje też barów z tradycyjnymi „tapas”, czyli hiszpańskimi przekąsakmi. Spacerując po La Rambli zobaczymy również zabytkowe obiekty – romański kościół Església de Santa Maria i rzymskie grobowce. Odwiedzimy też oczywiście La Boqueria, czyli wielki bazar miejski. Tam kupimy niemal wszystko – od świeżych warzyw i owoców, po ryby i tradycyjne suszone szynki.

 • Następnie udamy się Parku Güell. Jest to wyjątkowe dzieło Antonio Gaudiego i perełka na liście UNESCO. Park Güell powstał jako prywatny ogród dla Eusebi Güella – przyjaciela katalońskiego architekta. Miejsce to jest naprawdę magiczne – zachwyca roślinnością i architekturą stworzoną z dbałością o każdy szczegół. Wiele tu falujących kształtów, intensywnych kolorów i ceramicznych mozaik. Z parku można podziwiać też niesamowitą panoramę Barcelony.

Dzień 3

 • Kolejnym przystankiem będzie Barri Gòtic. Wąskie uliczki, monumentalne, kamienne budynki i kaskady kwiatów – ta gotycka dzielnica Barcelony to prawdziwa oaza spokoju, w której odpoczniemy od gwaru miasta. Barri Gòtic to jednocześnie niezwykła, artystyczna przestrzeń z licznymi galeriami sztuki, antykwariatami i muzeami, m.in. muzeum Picassa. Kiedyś w tej dzielnicy urzędowali sami królowie. Obecnie w Pałacu Rządu siedzibę mają władze Katalonii. Po spacerze klimatycznymi uliczkami zatrzymamy się w jednym z wielu barów tapas i spróbujemy tradycyjnych, hiszpańskich przekąsek.

 • Mamy również propozycję dla fanów piłki nożnej. Wizyta na stadionie Camp Nou, czyli w domu słynnego klubu FC Barcelona. Jest to największy stadion piłkarski w Europie i jeden z największych na świecie! Chociaż obiekt powstał w latach 60. XX wieku, wciąż uznawany jest za jeden z najwspanialszych stadionów piłkarskich europejskich.

 • Miasto prezentuje się niezwykle z dominujących nad nią wzgórz. Na początek udamy się na Tibidabo, czyli najwyższy pagórek w Barcelonie o wysokości 512 metrów. Przy pięknej pogodzie roztacza się stąd wspaniały widok na panoramę miasta. Dużą atrakcją wzgórza jest Tibidabo Amusement Park. Jest to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie.

 • Jeżeli wybierzecie się z nami do Barcelony w sezonie letnim, obejrzymy też pokaz świetlny i muzyczny fotanny Font Magica. Odbywa się on w wybrane dni tygodnia, co pół godziny, zaczynając od godziny 21.

Dzień 4

 • Po śniadaniu ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

   

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu  4* lub 5* w Nowym Yorku, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • usługi przewodnika/opiekuna w języku polskim
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

 

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę

7 + 6 =