City break to weekendowe zwiedzanie europejskich miast, do których możemy szybko i łatwo dojechać lub dolecieć. Do niedawna popularne było głównie zwiedzanie stolic krajów, ale trendy właśnie się zmieniają. Z korzyścią dla mniej zatłoczonych, lecz równie pięknych miast na prowincji. Sprawdźmy jakich!

City break to popularny sposób zwiedzania europejskich miast. Nie jest potrzebna żadna definicja, by zrozumieć tę ideę. Wystarczy wybrać cel podróży, kupić bilety, wsiąść w piątek po pracy do samolotu i wrócić z nowymi wrażeniami w niedzielę wieczorem. Niektórzy przedłużają swoje weekendowe zwiedzanie i wylatują w czwartki lub wracają w poniedziałki. City break to jednak przede wszystkim krótka wizyta w ciekawym mieście, która nie kosztuje tyle co długie wakacje, a pozwala odświeżyć umysł, odpocząć i poznać nowy region i nowe smaki.

Do najpopularniejszych destynacji z Polski należą wciąż: Rzym, Londyn, Barcelona, Amsterdam, Berlin, Paryż, Lizbona i Praga, czyli głównie stolice europejskich krajów. Zauważalna jest jednak zmiana trendu polegająca na odkrywaniu nowych miast – obecnych w przewodnikach, ale wciąż nie tak bardzo zatłoczonych, jak stolice.

City break – wsiadasz do samolotu i fru !

Oto naszych 5 pomysłów na weekendowe zwiedzanie europejskich miast w ramach idei city break:

  1. Marsylia. Nasza pierwsza propozycja to drugie największe miasto Francji. Marsylię warto odwiedzić dla jej zabytkowego Starego Miasta z pięknym portem, dla bazyliki Notre Dame de la Garde zbudowanej na wysokim wzgórzu oraz dla słynnej zupy Bouillabaisse. Marsylia oferuje tyle atrakcji, że podczas krótkiego weekendu trzeba będzie zdecydować, co zobaczyć!
  2. Florencja. Stolica Toskanii i kolebka włoskiego renesansu wraca na listę miast, które koniecznie trzeba odwiedzić! To tutaj znajduje się Galeria Uffizi uważana za jedno z ważniejszych muzeów malarstwa na świecie, a w kościele San Lorenzo podziwiać można płaskorzeźby autorstwa Michała Anioła. Do pełni wrażeń wystarczy jeszcze tylko wyśmienita włoska kuchnia, której nie brakuje we Florencji.
  3. Bordeaux. Zwiedzanie tego pięknego francuskiego miasta to wyjątkowa oferta city break, która łączy piękną architekturę z degustacją najlepszych win. To przecież z okolic Bordeaux pochodzą najlepsze winnice produkujące znany na całym świecie trunek. Ale weekend w Bordeaux to nie tylko doznania kulinarne. Czekają tu na Państwa m.in.: Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, katedra św. Andrzeja, Łuk Triumfalny czy średniowieczna dzielnica Saint-Pierre.
  4. Lyon. Wydawać by się mogło, że kulinarnej stolicy Francji przedstawiać nie trzeba. Tymczasem Lyon wciąż czeka na odkrycie przez polskich turystów! Największa renesansowa starówka Francji, ponad 300 tajemnych przejść pomiędzy budynkami, muzeum zwane Małym Luwrem i ogromny miejski park to tylko niektóre z licznych atrakcji Lyonu. To miasto można zwiedzać o każdej porze roku, co czyni je idealnym kandydatem na city break.
  5. Nicea, Cannes i Monako. Lazurowe Wybrzeże jest odwiedzane przede wszystkim latem, na tydzień lub dwa. To w końcu idealny region na kąpiele słoneczne i w ciepłym morzu. Warto jednak skorzystać z tanich połączeń lotniczych do Marsylii lub Mediolanu, a niebawem także bezpośrednich lotów do Nicei, szczególnie poza sezonem turystycznym. Zima na Lazurowym ma wiele do zaoferowania, więc weekendowy wypoczynek będzie nie lada atrakcją! Na turystów czekają piesze szlaki wędrowne położone na skalistych wybrzeżach, średniowieczne miasteczka, które swój klimat zachowały do dzisiaj oraz wyjątkowa francuska kuchnia! Szczególnie warto rozważyć przyjazd w lutym, bo odbywają się wtedy dwie wielkie imprezy: karnawał w Nicei oraz Święto Cytryn w Menton! Zawsze też można pomyśleć o Sylwestrze w Monako.

Weekendowe zwiedzanie miast można zorganizować samodzielnie. Wprawny turysta wyszuka odpowiednie połączenia lotnicze, zarezerwuje hotele i dowie się wcześniej, jakie atrakcje warto zwiedzić i co zjeść. Kłóci się to jednak z ideą szybkiego wypoczynku. Na przygotowania trzeba przecież poświęcić wiele czasu, którego w tygodniu pracy zawsze brakuje. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowo przygotowane pakiety „city break”. Możemy zakupić bilety lotnicze, zrealizować transfery na i z lotniska, zarezerwować hotele, a nawet zapewnić polskiego przewodnika na miejscu. Wystarczy tylko wybrać kierunek podróży!

Nawet, jeśli zdecydują się Państwo wypróbować ideę city break w formie last minute – jesteśmy do dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.

Jak podobają się Państwu nasze propozycje? Może powinniśmy przygotować pomysły na zwiedzanie innych miast? Zapraszamy do komentowania!