Euro 2016 to idealna okazja, by w końcu zaplanować wycieczkę do Francji! Przeżyjesz nie tylko wspaniałe emocje sportowe, ale odkryjesz także Lazurowe Wybrzeże, Prowansję i Paryż. Wystarczy przyjechać na mecze eliminacyjne Reprezentacji Polski.

Euro 2016 odbędzie się w dniach 10 czerwca – 10 lipca. Gospodarzem mistrzostw jest Francja, która od dawna przygotowywała się na przyjęcie milionów turystów. Na losowanie biletów zarejestrowało się aż 3,5 mln kibiców, co dobitnie pokazuje wielkie zainteresowanie tą imprezą we Francji!

Euro 2016 – mecze eliminacyjne

Mecze eliminacyjne z udziałem Polaków (grupa C) odbędą się w następujących dniach i miastach:

  • 12 czerwca, mecz w Nicei z Irlandią Północą,
  • 16 czerwca mecz w Paryżu z Niemcami,
  • 21 czerwca mecz w Marsylii z Ukrainą.

Polska drużyna wybrała już hotele na mecze Euro 2016, w tym swoją główną bazę we Francji. Podczas całych mistrzostw piłkarze będą trenować i odpoczywać w miejscowości La Baoule (Bretania) w hotelu Hermitage Barrière. Hotele na poszczególne mecze to: AC Hotel Nice by Mariott w Nicei, Pullman Paris la Defense w Paryżu i Pullman Marseille Palm Beach w Marsylii.

Stadiony Euro 2016

Stadiony, na których Polacy zagrają mecze eliminacyjne to: Allianz Riviera w Nicei (Boulevard des Jardiniers, 06200 Nice), Stade de France w Paryżu (93216 Saint-Denis) oraz Velodrome w Marsylii (3 Boulevard Michelet, 13008 Marseille). Łącznie pomieszczą one 182 tys. kibiców, którzy zdobędą bilety na mecze. Do 18 stycznia można było zarejestrować się na stronie UEFA, by wziąć udział w losowaniu biletów w cenach od 25 euro. Do końca lutego osoby biorące udział w losowaniu dowiedzą się, czy przyznano im bilet. Pozostałe muszą szukać wejściówek z oficjalnej dystrybucji UEFA.

Euro 2016 noclegi – hotele, apartamenty i kempingi

Hotelarze i właściciele apartamentów we Francji już od dawna są przygotowani na tę wielką sportową imprezę. Do dyspozycji gości będą setki tysięcy pokoi, tysiące apartamentów wieloosobowych, miejsca na kempingach oraz polach namiotowych. Duże zainteresowanie wynajmem oczywiście spowodowało wzrost cen noclegów, dlatego nie warto odkładać rezerwacji na ostatnią chwilę!

Jeżeli chcesz kupić bilety na Euro 2016 lub interesują cię noclegi, sprawdź naszą ofertę na wyjazdy na Euro 2016 we Francji! Przygotowaliśmy pełne pakiety indywidualne i wyjazdy dla grup na Euro 2016, w których znajdziesz także zwiedzanie Nicei, Paryża i Marsylii z polskim przewodnikiem! Posiadamy bilety z oficjalnej dystrybucji UEFA.