F1 Monaco to wyścig zapewniający niesamowite emocje! Wiemy to, bowiem  każdego roku w maju, my i nasi klienci, oglądamy to niezwykłe widowisko. Formuła 1 na żywo to przeżycia, które zdecydowanie zapadają w pamięci na lata. 

F1 Monaco odbywa się każdego roku pod koniec maja i przyciąga do Monako prawdziwe tłumy fanów sportów motorowych. Pewnie niewielu z nich wie, że to właśnie Lazurowe Wybrzeże dało początek wyścigom samochodowym na świecie. Pierwszą imprezą tego typu był Tydzień Szybkości organizowany od 1897 roku na Wybrzeżu. Niedługo potem powstała marka Mercedes, właśnie w Nicei, gdzie mieszkał pomysłodawca pierwszego samochodu Mercedes.

F1 Monaco – Formuła 1 na Lazurowym Wybrzeżu

Pierwszy wyścig znany jako Grand Prix Monako odbył się w 1929 r., a do wyścigu Formuły 1 jest zaliczany od 1950 r. Jego trasa jest uważana za jedną z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych w całych zawodach. Circuit de Monaco – bo tak się nazywa, biegnie wąskimi uliczkami Księstwa Monako. Linia startu znajduje się w porcie Herkulesa, a większość trasy przebiega w słynnej dzielnicy Monte Carlo. To tam jest również najtrudniejszy zakręt wyścigu, mający niemalże 180 stopni. Znajdziecie go Państwo przy hotelu Fairmont Monte Carlo.

Przygotowania do F1 Monaco zaczynają się na długo przed pierwszym startem bolidów. Już w kwietniu w księstwie stoją trybuny dla kibiców, z których podziwiać można ten niezwykły wyścig. Do wyboru są m.in. widoki z portem lub kasynem w tle. Najwierniejsi fani kupują zwykle bilety na kilka wyścigów i na różne trybuny. Dzięki temu mogą podziwiać wyścig z różnych perspektyw. Trzeba jednak pamiętać o zatyczkach do uszu, bo ryk silników jest ogłuszający i nie da się wytrzymać nawet kilku minut bez zatkanych uszu!

Niestety bez biletów na trybuny nie można choćby zerknąć na wyścig. Cała jego trasa jest szczelnie ogrodzona wysokim płotem i jedyne co dostarcza wrażeń to wspomniany już ryk silników. Roznosi się on po całym księstwie. Rozwiązaniem może być pokój w hotelu, taras widokowy na jednym z budynków lub miejsce w restauracji z widokiem na trasę F1 Monaco. Posiadamy takie miejsca w ofercie, niedostępne w oficjalnej sprzedaży (skontaktuj się).

Formuła 1 w Monako to także wydarzenia dodatkowe. Do najciekawszych należy organizowany co 2 lata wyścig starych  bolidów oraz wyścig samochodów elektrycznych, który zapoczątkowano w 2015 r. Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że nie słychać ryku silników mimo zawrotnych prędkości rozwijanych przez te nowoczesne bolidy. Z kolei konkurs z udziałem starych aut jest niezwykłym powrotem do przeszłości i okazją, by zrobić wyjątkowe zdjęcia pamiątkowe!

F1 Monaco trwa zawsze od czwartku do niedzieli. Pierwsze 2 dni to wyścigi eliminacyjne, na które można kupić tańsze bilety. Najdroższy jest oczywiście udział w jazdach finałowych, ale to on również dostarcza najgorętszych emocji.

Wyjazdy dla grup na F1 Monaco

Formuła 1 w Monako to świetna impreza dla turystów indywidualnych, ale także dla grup zorganizowanych. Wyjazdy dla grup na F1 Monaco można zorganizować w kilku konfiguracjach. Najpopularniejszym jest nocleg w Nicei lub w Cannes, zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża z polskim przewodnikiem i oczywiście uczestnictwo w jednym z wyścigów. Wszystko zależy od chęci grupy.

Maj to wyjątkowy miesiąc na Lazurowym Wybrzeżu. Pogoda jest wtedy fantastyczna: świeci słońce, a temperatury przypominają lato w Polsce. Odbywają się też dwie rewelacyjne imprezy. Uzupełnieniem Formuły 1 w Monako jest bowiem Festiwal Filmowy w Cannes. Można więc jednego dnia uczestniczyć w emocjonującym rajdzie, a drugiego podziwiać gwiazdy na czerwonym dywanie. To idealny czas, by odwiedzić Lazurowe Wybrzeże!

Polecamy naszą ofertę: wyjazdy F1 Monaco oraz zwiedzanie Cannes z polskim przewodnikiem.