Czy ty też marzysz o Nowym Jorku?

Wyjazdy do Nowego Jorku. Wiemy, że wiele osób o tym marzy! Ostatnio udaliśmy się w podroż po USA, aby móc  przygotowywać dla Państwa najlepsze wyjazdy do Stanów i Nowego Jorku.

Po 2 tygodniach spędzonych w Stanach znamy najlepsze miejsca w Nowym Jorku, Bostonie czy Waszyngtonie. Na miejscu spotkaliśmy się z przedstawicielami branży turystycznej, zwiedziliśmy wiele hoteli bardzo dobrej klasy i poznaliśmy najlepsze restauracje.

Na początek zapraszamy do zapoznania się  z naszym krótkim przewodnikiem po Nowym Jorku.

Porozmawiajmy o Twoim wyjeździe!

Lokalizacja kluczem do udanego wyjazdu!

Kluczem do dobrego wyjazdu jest lokalizacja. Nowy Jork jest ogromny i nie chcemy większości naszego wyjazdu spędzić w metrze. Dlatego tak ważne jest planowanie, w którym z wielką chęcią wam pomożemy!  

Nasz pierwszy wyjazd do Nowego Jorku organizowaliśmy sami. Wybraliśmy mieszkanie na końcu Brooklynu, przez co ponad 3 godziny dziennie spędzaliśmy w metrze. Podczaskolejnego wyjazdu zorganizowanego przez Panią Dominikę,  już nie było tego problemu – dziękujemy!

Łukasz Białonoga

Stały klient Luxurytrip.pl

owy Jork to miejsce fascynujące, znane prawie wszystkim na całym świecie. Nowy Jork przyciąga niczym magnez, a potem nie daje o sobie zapomnieć. Nowy Jork jest, był  i zapewne będzie inspiracją dla wielu twórców: reżyserów, malarzy, muzyków czy kreatorów mody. To tu również mieści się mekka wszystkich liczących się biznesmenów, dzielnica finansowa – Wall Street.  W Nowym Jorku nie sposób zobaczyć wszystkiego podczas jednego pobytu. Tu należy wracać, tu chce się wracać.

Wyjazdy do Nowego Jorku – co warto zobaczyć?

 • Zwiedzanie Nowego Jorku warto zacząć od wjazdu na 86-ste piętro Empire State Building – to  spojrzenie z góry na Wielkie Jabłko, jak czasami nazywamy Nowy Jork. Widok zapiera dech w piersiach, i pokazuje wielkość i monumentalność tego miasta!
 • Przejść się  po Rockeffeler Center, wejść do słynnej hali Dworca Głównego i zjeść ostrygi w podziemnej restauracji, wejść do Trump Tower – wieżowca wybudowanego przez przyszłego prezydenta USA.
 • spacer po Central Parku to obowiązkowy punkt wizyty w Nowym Jorku. Niby zwykły park, ale niezwykły! To tu zza drzew spoglądają na nas ogromne wieżowce, a w szklanych fasad obijają się drzewa Central Parku.
 • Harlem – słynna „czarna” dzielnica Nowego Jorku to miejsce, które warto odwiedzić w niedzielę i udać się do jednego z licznych kościołów, aby zobaczyć mszę Gospel. Niewyobrażalne emocje i ładunek bardzo pozytywnej energii gwarantowany!
 • Chinatown i Little Italy to dzielnice, gdzie można bardzo dobrze zjeść i zobaczyć jak żyją mieszkańcy Nowego Jorku, którzy starają się zachować swoją tożsamość narodową. W Chinatown czasami nawet nie można porozumieć się w języku angielskim, ale na pewno można bardzo dobrze zjeść : )
 • Times Square – to chyba najczęściej pokazywane miejsce we wszystkich transmisjach telewizyjnych z Nowego Jorku – symbol tego miasta. Krzyczące, kolorowe reklamy mają nas zachęcić do zakupów, czy pójścia na nowy spektakl na Brodwayu. Warto postać w kolejce i zrobić zdjęcie na schodach, bo dzięki temu wieżowce zmieszczą nam się w obiektywie:)I jeszcze jedno, dobrze jest być tu, tuż przed zmrokiem.
 • Koniecznie trzeba pójść na przedstawienie na Brodwayu, bowiem wszystkie, najlepsze, światowe musicale mają tu swoje premiery.
 • Najważniejsza kobieta w Nowym Jorku to oczywiście Statua Wolności. Polecamy rejs na wyspę i wejście na jej koronę. Jako ciekawostkę powiemy tylko, że to Francuzi podarowali Amerykanom Statuę Wolności.
 • Brooklyn, po drugiej stronie rzeki Hudson,  kusi swoją dzielnicą DUMBO i  miejscem, z którego możemy oglądać najpiękniejszy zachód słońca nad Nowym Jorkiem – z widokiem na Manhattan i Brooklyn Bridge.
 • Warto również „zgubić się” w takich dzielnicach jak Soho, West Village czy East Village.
 • Oczywiście do „must do” w Nowym Jorku należy przejażdżka słynną żółtą taksówką, którą złapać można po prostu „z ręki”.
 • Dla lubiących sztukę polecamy również poranek w MET – Metropolitan Museum of Art – na prawdę warto, każdy znajdzie tu coś dla siebie, od Egiptu po sztukę nowoczesną.

Nowy Jork Czeka na Ciebie!

To nasz krótki, subiektywny przewodnik po Nowym Jorku, każdy z Państwa podczas pobytu w Nowym Jorku odkryje zapewne coś dla siebie. My pomożemy znaleźć Państwu najlepszy hotel w Nowym Jorku, zamówić transfery z lotniska, czy inne atrakcje.

Jeśli potrzebujecie Państwo rekomendacji dotyczących unikatowych miejsc na tegoroczny urlop zapraszam do kontaktu.

 

Zadzwoń 602189298 lub napisz na WhatsApp lub skorzystaj z formularza.