Madryt z przewodnikiem

 

Jedni przyjeżdżają do Madrytu dla Muzeum Prado i Pałacu Królewskiego. Fani futbolu swoje kroki kierują przede wszystkim na stadion Santiago Bernabeu, gdzie piłkarze Realu Madryt od lat toczą święta wojnę z Barceloną. Co jeszcze warto zobaczyć w tej europejskiej stolicy?

 

Kontakt

Madryt z polskim przewodnikiem

Madryt, to miasto eleganckich bulwarów i wypielęgnowanych, królewskich parków. Słynie z bogatych zbiorów sztuki europejskiej, w tym dzieł Goyi, Velázqueza i innych hiszpańskich artystów. Sercem starego miasta i życia nocnego mieszkańców jest Plaza Mayor. W pobliżu znajduje się również barokowy Pałac Królewski i Zbrojownia.

Madryt, to również niedzielny pchli targ El Rastro w średniowiecznej dzielnicy La Latina, centralny plac Puerta del Soli z pomnikiem Niedźwiedzia i Truskawkowego Drzewa z herbu miasta, Museo Arqueológico Nacional z bogatą kolekcją zabytkowych artefaktów oraz Real Madryt, czyli najbardziej znany na świecie klub piłkarski. Madryt to idealne miasto nawet na zwiedzanie z polskim przewodnikiem!

 

Madryt – dlaczego warto?

Zwiedzanie Madrytu w weekend, jest bardzo dobrym planem na zwiedzanie z polskim przewodnikiem, nawet bez długiego weekendu ani urlopu. Co zobaczyć w stolicy Hiszpanii w kilka dni?

Miasto słynie z niezliczonej ilości placów, jednak tym, który szczególnie polecamy, jest Plaza Mayor. Miejsce to jest całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego i jest centrum życia miasta. Kiedyś plac ten miał jeszcze większe znaczenie. Odbywały się tutaj koronacje, turnieje, korridy, a także egzekucje. Obecnie, na placu Mayor, możemy podziwiać wspaniałe występy teatralne, posłuchać ulicznych artystów, ale nade wszystko, podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę tego miejsca. Znajdziemy tutaj również liczne ogródki, w których zjemy popularne przekąski „tapas” oraz napijemy się kawy. Wstąpimy też do restauracji Sobrino de Botin, która nie tylko serwowane są wspaniałości kuchni madryckiej. Jest to najstarsza restauracja na świecie, wpisana do Księgi rekordów Guinnessa!

Program oferty „Madryt z polskim przewodnikiem”:

 

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do Madrytu. Odbiór z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta.

  Pałac Królewski, to charakterystyczny punkt w Madrycie, od którego zaczniemy zwiedzanie tej europejskiej stolicy. Za nim mieszczą się wspaniałe Ogrody Sabatiniego, które również zobaczymy. Następnie mijając katedrę Almudena, a później Aptekę Królewską, dotrzemy na otoczony pięknie odrestaurowanymi budynkami Plaza Mayor.

 • Niedaleko znajduje się sławna Brama Słońca, de facto kolejny plac, choć kiedyś rzeczywiście znajdowała się tam brama. W przeszłości to miejsce było świadkiem bardzo ważnych wydarzeń historycznych. Wielu kojarzy się też z sympatycznym mosiężnym niedźwiadkiem zjadającym owoce drzewa poziomkowego, gdyż ten właśnie obrazek widnieje w herbie Madrytu. Ciekawostką jest również znajdujący się na placu Kilometr Zero, czyli punkt od którego liczona jest długość głównych dróg w Hiszpanii.

 • Wieczorem przespacerujemy się po pięknie oświetlonej Gran Via – głównej ulicy Madrytu, która zachwyca architekturą. Na jej końcu znajduje się pomnik Don Kichota i Sancho Pansy.

 

Dzień 2

 • Kolejnym punktem programu, który dla Państwa przygotowaliśmy, jest Dworzec Atocha. Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły pochodzi z XIX wieku. W holu głównym dworca znajduje się zamknięty pod kopułą tropikalny ogród.

 • Elegancki deptak na Paseo del Prado prowadzi stąd prosto do Museo del Prado. Tego ogromnego muzeum nie trzeba chyba przedstawiać. Wystarczy wspomnieć, że wiszą tu dzieła takich mistrzów płótna jak Goya, Velazquez, El Greco czy Bosch. W tym muzeum na pewno na chwilę oderwiecie się od rzeczywistości.

 • By trochę odsapnąć po dużej dawce wrażeń, udamy się do pobliskiego Parku Retiro. To ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Madrytu. W cieplejsze dni drzemią na trawie w cieniu drzew, popijają dla ochłody granizado (kruszony lód polany słodkim syropem) lub spacerują i podziwiają niezwykłe gatunki roślin, historyczne zabytki i fontanny. Chętni będą mogli też tutaj popływać łódką.

 • Dla każdego mieszkańca Madrytu prawdziwe życie zaczyna się po zmroku. Towarzyscy Hiszpanie przesiadują w barach i klubach do samego rana. Klimat hiszpańskiej bohemy odnajdziemy w dzielnicy Malasana!

 

Dzień 3

 • Na zakupy wybierzemy się na cotygodniowy targ El Rastro (Plaza de Cascorro) w dzielnicy Latina. Można tu przebierać w ciuchach, książkach, biżuterii i innych dekoracyjnych drobiazgach, lecz najbardziej charakterystycznym towarem są hiszpańskie dewocjonalia.

 • Gratką dla kolekcjonerów będzie również targowisko na Plaza Mayor, gdzie co tydzień wystawiane są na sprzedaż stare znaczki, monety, pisma, zdjęcia i widokówki. Po obiedzie ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

   

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu  4* lub 5* w Madrycie, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • usługi przewodnika/opiekuna w języku polskim
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

 

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę

13 + 1 =