Marsylia

 

Marsylia to jedno z największym miast Francji. Mówi się o nim, że intryguje, przeraża, zachwyca. Na pewno jest to miasto różnorodne i warte odwiedzin. To tu zaczyna się słynna Prowansja i to tu rozciągają  się również Fiordy Południa, czyli Les Calanques…

Skontaktuj się z nami

 zaj Marsylia city break

Marsylia to jedno z największym miast Francji. Mówi się o nim, że intryguje, przeraża, zachwyca. Na pewno jest to miasto rożnorodne i warte odwiedzin. To tu zaczyna się słynna Prowansja i to tu rozciągają  się również Fiordy Południa, czyli Les Calanques. W ramach oferty „Marsylia city break” zapraszamy również do odwiedzin typowo prowansalskiego miasta –  Aix-En-Provence, spaceru Aleją Platanów i degustacji lokalnego deseru: calissons de Provence.

Najważniejsze zabytki Marsylii i Aix-En-Provence:

 • Bazylika Notre Dame de La Garde  – symbol Marsylii, miejsce pielgrzymek. Z Bazyliki rozciąga się imponujący widok na całe miasto, port i słynny Chataeu d’If, gdzie więziony był  bohater powieści Alexandra Dumas, hrabia Monte Cristo;
 • spacer wzdłuż odrestaurowanej dzielnicy doków, gdzie mieści się nowoczesny budynek Muzeum Cywilizacji Europejskich, forty obronne oraz Katedra “De la Major” – jeden z największych kościołów w Europie;
 • spacer po Starym Porcie – sercu Marsylii, wejście na wzgórze Le Panier, gdzie mieści się najstarsza część Marsylii;
 • spacer po parku Palais Longchamps, gdzie znajdują się zabytkowe “wodociągi”;
 • Aix-En-Provence – spacer słynną Aleja Platanową – Cours Mirabeau, zwiedzanie Katedry Saint-Sauveur, spacer po Starym Mieście i koniecznie wizyta na prawdziwym targu prowansalskim. Polecamy spróbować lub zakupić: pastis – alkohol anyżkowy, zioła prowansalskie, tapenade – pastę z czarnych oliwek, mydło prowansalskie, suszoną lawendę.

Co warto zobaczyć w Marsylii?

Marsylia jest drugim co do wielkości miastem we Francji. Położona na południu, nad Morzem Śródziemnym jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym regionie.

Wybierając się na wyjazd „Marsylia City Break” z naszym biurem podróży, będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć te historyczne miasto, w którym nie brakuje zabytkowych kościołów i innych interesujących miejsc.

Jeśli będziecie na wycieczce we Francji, to niewątpliwie warto odwiedzić to miasto i zobaczyć, co ma do zaoferowania.

Największe atrakcje Francji

Marsylia położona jest w malowniczym regionie Prowansji, w którym panuje klimat śródziemnomorski. To sprawia, że wypoczynek w tym miejscu będzie na pewno dla Państwa udany i niezapomniany.

Korzystając z naszej oferty city break, będziecie mogli zwiedzić to najstarsze miasto we Francji oraz skosztować lokalnej kuchni.

To wszystko sprawia, że Marsylia, czyli Europejska Stolica Kultury w 2013 roku, jest jedną z największych atrakcji we Francji dla turystów.

Program oferty „Marsylia city break”

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do Marsylii.
 • Transfer do hotelu położonego w centrum Marsylii – z lotniska odbiera Państwa nasz lokalny przedstawiciel. Czas wolny i pierwsze zapoznanie się z miastem. Kolacja w restauracji w Starym Porcie, degustacja słynnej zupy “bouillabaisse”.

Dzień 2

 • Po śniadaniu, zwiedzanie miasta z polskim przewodnikiem. Po południu wyjazd do Cassis, na rejs wzdłuż Fiordów Południa – Les Calanques. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 3

Wyjazd pociągiem do miasta Aix-En-Provence, zwiedzanie miasta we własnym zakresie. Powrót do Marsylii w godzinach popołudniowych.

Dzień 4

Po śniadaniu ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu 4* lub 5* w Marsylii, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • wycieczka do Cassis, bilet na rejs po Les Calanques
 • usługi przewodnika w Marsylii i Cassis (ok. 8 godz.)
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

Aby skontaktować się z nami i otrzymać niezobowiązującą ofertę, wystarczy wypełnić poniższy formularz lub zajrzeć do zakładki kontakt. Oferta Marsylia city break czeka na Państwa!

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę