Nowy York

 

Nowy Jork to największa aglomeracja Stanów Zjednoczonych. To miasto, które zachwyca i obezwładnia. Wznoszące się wysoko w górę drapacze chmur, żółte taksówki, światowej sławy muzea i teatry. Nowy Jork zwiedzimy z polskim przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po tych bardziej i mniej znanych atrakcjach!

Kontakt

Nowy York z polskim przewodnikiem

Nowy Jork dzieli się na pięć okręgów, wielu z nas znanych z filmów i seriali amerykańskich. Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronks, Staten Island. Najsłynniejszym, najbogatszym najbardziej prestiżowym okręgiem jest Manhattan. Brooklyn posiada swój własny, niepowtarzalny klimat i powoli odbiera monopol, na wszystko, co najlepsze, Mahattanowi. Sypialnią Nowego Jorku i oazą spokoju jest wyspa Staten Island, z której codziennie do pracy dojeźdżają pociągami Nowojorczycy.

 

Nowy York – dlaczego warto?

Nowy Jork jest najbardziej kolorowym miastem Stanów Zjednoczonych. To miasto zachwyca, ale też przytłacza swoją wielkością, ilością narodowości i atrakcji. Znane nam dobrze z niezliczonych filmów drapacze chmur, słynne, jednokolorowe żółte taksówki oraz światowej sławy muzea i teatry, z Broadway’em na czele. Nowy Jork jest miastem, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, ponieważ w każdym wywołuje emocje.

Na świecie jest sporo miast, których nie sposób w pełni zwiedzić w kilka dni. Z własnego doświadczenia wiemy, że większość miast, przy mądrym zaplanowaniu, można zwiedzić w 2-3 dni. Takie miasta, jak Paryż, Barcelona, Madryt, Londyn czy Nowy Jork posiadają mnóstwo atrakcji. Jednak określając dobrze program zwiedzania i priorytety, możemy spokojnie poznać dobrze nawet taką aglomerację, jak Nowy York. Czyli miasto, które zawiera w sobie kilka światów.


Najpiękniejsze zabytki w Nowym Yorku

Tym, co wyróżnia Nowy York są niewątpliwie zabytki. Jeśli planują Państwo wycieczkę do USA, to nie może zabraknąć tego miasta na Waszej liście miejsc do zobaczenia. W trakcie oferowanego przez nas city break będziecie mieli szansę zwiedzić najważniejsze zabytki i przespacerować się po Manhattanie, Brooklynie i innych słynnych i pełnych atrakcji dzielnicach. Wycieczka i zwiedzenie miasta z Luxury Trip to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie krótkiego urlopu o dowolnej porze roku.

 

Program oferty „Nowy York z polskim przewodnikiem”:

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do Nowego Yorku.
 • Transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Czas wolny i spacer po Manhattanie. Spojrzymy na Manhattan z perspektywy oceanu, a z bliska będziemy podziwiać również symbol NYC, czyli Statuę Wolności. Przespacerujemy się też po najdłuższej ulicy Manhattanu, czyli Broadway’u. W naszym rozkładzie dnia nie zabraknie oczywiście giełdy nowojorskiej, która mimo wielu kryzysów, wciąż stanowi centrum światowej gospodarki.

Dzień 2

 • Żeby odpocząć od Nowego Jorku, który jest w nieustannym ruchu, udamy się do World Trade Center. Przy mauzoleum i muzeum wzniesionym ku pamięci ofiar ataku z 11. września 2001 roku, panuje całkowite milczenie. Zbiornik, który powstał w miejscu katastrofy, otoczony jest kaskadami spadającej wody. Możemy też przeczytać nazwiska ofiar zamachu, co tworzy niesamowicie poruszający obraz.

 • Zobaczymy również Kościół Świętej Trójcy. Jest to bardzo ciekawy punkt na mapie Manhattanu, ponieważ kontrastuje z lasem nowoczesnych drapaczy chmur. Ta duchowa oaza pośrodku wieżowców, pozwoli nam na chwilę zwolnić i wyciszyć się przed kolejnymi atrakcjami Nowego Jorku.

 • Udamy się też do chińskiej dzielnicy, której nie mogą pominąć miłośnicy azjatyckich klimatów i kuchni Państwa Środka. Oczywiście tutaj zjemy lunch. Siatka alei i ulic wypełniona jest kolorowymi straganami z azjatyckimi smakołykami. Bazary i sklepiki są pełne owoców, ryb, przypraw, a także owoców morza. To wszystko sprawia wrażenie,  jakbyśmy przez chwilę zamienili Nowy Jork na azjatyckie miasto.

 • Tego dnia czeka na nas również Soho, czyli artystyczna i luksusowa część Mahattanu. Soho charakteryzuje się żeliwnymi elementami zdobiących budynki. Znajdziemy tutaj piękne butiki, sklepy z antykami i modne restauracje. Jest to zdecydowanie najbardziej „fancy” części Nowego Jorku. Zamieszkuje tutaj wiele amerykańskich gwiazd, które może uda nam się zobaczyć…  

Dzień 3

 • Flatiron Building. Tego budynku nie możemy przeoczyć. Oryginalny i niepowtarzalny projekt przy Piątej Alei nazywany jest przez nowojorczyków Szaleństwem Burnhama. Sami przekonacie się dlaczego!

 • Zobaczymy też Empire State Building! Symboliczny nowojorski drapacz chmur, który przez ponad 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie.  Wieżowiec oddano do użytku w 1931 roku i wybudowano go w ekspresowym tempie. Uważa się go za arcydzieło stylu art deco. Spragnieni podniebnych podróży będą mogli wjechać na górę budynku, by podziwiać panoramę Manhattanu.

 • Przecznicę od Empire State Building, znajduje się Muzeum Seksu. Jeżeli będziecie chętni, to będziecie mieli okazję zobaczyć tę pierwszą placówkę w USA, która poświęcona jest ludzkiej płciowości. Poza eksponatami w butiku będziecie mogli zakupić najróżniejsze gadżety: od wibratorów po erotyczną literaturę i bieliznę.

 • Nowojorska Biblioteka Publiczna to kolejny punkt na naszej mapie. Założona w 1895 roku biblioteka posiada w swoich zbiorach ponad 17 milionów książek, dokumentów i rękopisów. W tym miejscu czuć ducha minionej epoki. Monumentalny rozmiar, oszałamiające wnętrza i widok tysięcy książek na pachnących drewnem regałach mogą pochłonąć nas na wiele godzin. Biblioteka wciąż pełni swoją funkcję, a czytelnia wypełniona jest po brzegi mieszkańcami Nowego Jorku, szperającymi w książkach. 

   

Dzień 4

 • Wejście na najsłynniejsze nowojorskie skrzyżowanie, czyli Times Square, to ostatnia z atrakcji, którą zostawimy na koniec. Krzyczące z kilkuset metrów neony, i bilboardy, prawdopodobnie zahipnotyzują Was na kilka godzin. 
 • Po obiedzie będziemy mieli ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych czeka na Państwa transfer na lotnisko i wylot do Polski.

   

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu  4* lub 5* w Nowym Yorku, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • usługi przewodnika/opiekuna w języku polskim
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

 

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu. Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza, w celu otrzymania niezobowiązującej oferty.

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę

1 + 7 =