Czego mogą Państwo oczekiwać od osoby, z którą zwiedzą ten piękny region? Jak pracuje przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu i co oferuje? Odpowiadamy na te pytania!

Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu to jedna z najchętniej wybieranych możliwości, jeśli chodzi o wyjazdy na wakacje w Prowansji. Nic dziwnego, bo Riwiera Francuska to ogromny region, w którym atrakcji nie zabraknie nawet na długi pobyt. Dlatego wiele osób szuka przewodnika po Lazurowym Wybrzeżu, który nie tylko pokaże najważniejsze zabytki i miejsca, ale także opowie o życiu we Francji i zdradzi lokalne legendy.

Co oferuje nam Riwiera Francuska?

Korzystając z usług przewodnika zyskują Państwo pewność, że zwiedzają najpiękniejsze miejsca na Lazurowym Wybrzeżu w najbardziej efektywny sposób. Przewodnik mieszka w regionie, po którym oprowadza, więc zna go jak własną kieszeń. Wie, kiedy czynne są ważne atrakcje: muzea, galerie, punkty widokowe czy ogrody, wie również, kiedy najlepiej zobaczyć zabytki Prowansji i jak do nich najszybciej dotrzeć. Potrafi także wskazać miejsca, w których warto zjeść i dopasuje plan dnia do Państwa oczekiwań. Najważniejsze jest jednak to, że przewodnik komunikuje się po polsku. Nie tylko zrozumieją Państwo wszystkie ciekawe historie, ale mogą się także poradzić w sprawie swoich dalszych planów na wakacje w Prowansji lub innych regionach Francji.

Dobry przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu, w ramach wczasów, zaoferuje Państwu m.in.:

 • zwiedzanie Nicei,
 • zwiedzanie Monako i Monte Carlo,
 • zwiedzanie Cannes,
 • wycieczkę do Saint-Tropez,
 • poznanie najciekawszych atrakcji regionu (to także zabytki Prowansji), w tym miejsc, gdzie rosną pola lawendy,
 • wycieczkę do Marsylii i jej atrakcji skupionych wokół Starego Portu,
 • wycieczkę uwzględniającą pozostałe najpiękniejsze miejsca na Lazurowym Wybrzeżu.

Żeby wakacje w Prowansji były udane

Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu – wskazówki

Na koniec mamy kilka wskazówek dla osób, których interesuje wynajęcie osoby pracującej jako przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu:

 • Określ swoje oczekiwania co do spaceru, może są jakieś szczególne atrakcje na których tobie zależy?
 • Pamiętaj, że latem na Lazurowym Wybrzeżu panują upały, które sprawiają, iż zwiedzanie może być męczące. Lepiej wtedy zdecydować się na poranne lub wieczorne zwiedzanie, np. Starego Miasta w Nicei, a później wypoczywać na plaży.
 • Na każdy spacer warto zabrać ze sobą mała butelkę wody. Z pewnością przyda się podczas spacerów w ciepłe letnie dni.
 • Jeżeli spacerujesz w małej grupie (do 4-5 osób), nie wstydź się poprosić przewodnika o pomoc w zrobieniu sobie zdjęcia.

Odkrywanie atrakcji z przewodnikiem to świetna przygoda, ale także odpoczynek podczas wczasów. W końcu nie muszą się Państwo gubić i szukać informacji o atrakcjach Riwiery Francuskiej. Pozostaje czas na relaks.