Zima tuż tuż i pewnie wszyscy powoli zaczynamy się zastanawiać, gdzie w tym roku wyjechać na narty. My dziś przedstawimy Państwu najlepsze ośrodki narciarskie Europy w naszym rankingu. W zestawieniu znalazły się oczywiście Alpy Włoskie, Alpy Francuskie oraz inne, mniej popularne lokalizacje. Oto top 5. Luksusowe kurorty narciarskie – poznaj je wszystkie i zobacz, które są chętnie wybierane na wyjazdy na narty:

  1. Courchevel i region narciarski Trzy Doliny, Francja

To jedna z najbardziej eleganckich stacji narciarskich w Alpach Francuskich, a co za tym idzie jeden z najdroższych. Courchevel wchodzi w skład tzw. Trzech Dolin, czyli największego ośrodka narciarskiego Europy. To ponad 600 km tras! W Courchevel mieszczą się najbardziej luksusowe kurorty narciarskie, jakie widziały Alpy Francuskie – hotele takie jak Cheval Blanc, należący do grupy Louis Vuitton, Le Strato rodziny Rossignol czy Le K2, według nas jeden z najpiękniejszych w Courchevel. W miasteczku, oprócz luksusowych hoteli, znajdziemy także butiki najbardziej ekskluzywnych marek, takich jak Chanel, Dior czy Dolce&Gabana.

  1. Moritz, Szwajcaria

To najstarszy i zarazem jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, słońce świeci ponad 300 dni w roku i jest dobre naśnieżenie, bowiem ośrodek znajduje się na 1900 m wysokości! W kurorcie odbywają się również renomowane turnieje polo i wyścigi konne. Zimą jest tutaj widywany sam George Clooney.

  1. Gstaad, Szwajcaria

To jedna z najchętniej wybieranych destynacji, jeśli chodzi o wyjazdy na narty. Międzynarodowa elita przyjeżdża tu w poszukiwaniu luksusu, spokoju i dobrego towarzystwa. Ta mała miejscowość, malowniczo położona w kantonie Bern, kusi swymi luksusowymi hotelami, sklepami i przede wszystkim restauracjami. Prestiżowy przewodnik Gault Millau uhonorował aż 14 szefów kuchni lokalnych restauracji.

  1. Megeve, Francja

Jedna z najstarszych stacji narciarskich w Alpach Francuskich, założona przez zamożną rodzinę Rothschild na początku XX wieku. Ośrodek jest znany z tego, że oferuje zapierający dech w piersiach widok na Mont Blanc. To w Megeve odbywają się zawody polo i golfa na śniegu. Kurort słynie również ze swojej bogatej oferty gastronomicznej, szczególnie polecamy takie restauracje jak: Les Flocons de Sel, Les Fermes de Marie czy Les Enfants Terribles (Hôtel Mont Blanc) le 1920. Kylie Minogue, szwedzka rodzina królewska czy Tom Cruise są stałymi bywalcami tego ośrodka.

  1. Cortina d’Ampezzo, Włochy

Stacja narciarska nazywana „Królową Włoskich Dolomitów”. Tradycje narciarskie miejsca sięgają przełomu XIX i XX wieku. Od początku istnienia pojawiała się tutaj elita towarzyska, artyści, arystokraci i milionerzy. Kurort zasłynął również w 1956 roku, kiedy odbyła się w nim Olimpiada Zimowa. Dziś Cortina d’Ampezzo uważana jest za jeden z najmodniejszych włoskich ośrodków. Alpy Włoskie mogą być dumne.