Saint-Barthélemy, terytorium zależne Francji, położone w archipelagu Małych Antyli to wulkaniczna wyspa o powierzchni zaledwie 25 kilometrów kwadratowych. Zamieszkują ją głównie potomkowie pierwszych francuskich osadników. St. Barts, bo tak jest w skrócie nazywana, oferuje mieszankę bajecznych plaż, dzikiej przyrody z luksusowymi willami, jachtami i butikami modnych firm. Nie dziwi więc że od lat stanowi ona cel wakacyjnych wypadów celebrytów i możnych tego świata. Ostatnio wypoczywali tam Beyonce i Jay-Z. Słynna para show biznesu świętowała na Karaibach czwartą rocznicę ślubu.

OŚRODKI

  • Gustavia – tutaj odczuć można skandynawskie akcenty-miasto zawdzięcza swą nazwę szwedzkiemu królowi Gustawowi III. Stolica zbudowana została wokół małego portu i ma kształt podkowy. Tutaj styka się to co historyczne, z tym co nowe i luksusowe.
  • Saint-Jean – to turystyczne miasteczko z pięknymi plażami. Miłośnicy shoppingu nie będą się tu nudzić ponieważ mnóstwo tu wszelkiego typu sklepów i sklepików.

GEOGRAFIA I PRZYRODA

St Berthelemy znana również jako Saint Barths lub St. Barts. to wyspa położona 250 km na wschód od Portoryko. Znajduje się w strefie klimatu tropikalnego, średnia roczna temperatura wynosi 26˚C. Saint-Berthélemy to nizinna, niezbyt zalesiona wyspa, na której znajduje się ponad 20 plaż.

HISTORIA

Kolumb i Hiszpanie odkryli te tereny w 1493 r., ale dopiero ok. 150 lat później zajęli je Francuzi. Terytorium to szybko przeszło w ręce Zakonu Maltańskiego. Francja odzyskała Saint-Barthélemy, lecz musieli się jeszcze co jakiś czas zmagać z najazdami Brytyjczyków i Szwedów. Przed 2007 rokiem terytorium to należało do Gwadelupy. Po referendum Saint-Berthélemy się odłączyło, ale wciąż jest ono terytorium zależnym od Francji.

Hotele na Saint-Barthélemy

Jeżeli chcecie zarezerwować hotel na wyspie, możemy Wam w tym pomóc. Współpracujemy z wieloma hotelami o najlepszych standardach. Możemy wynegocjować dla Was najlepsze ceny. Jeżeli chcecie zarezerwować hotel, zajrzyjcie do zakładki kontakt!