San Francisco z przewodnikiem

 

San Francisco to kalifornijskie miasto, o którym słyszał chyba każdy. To tu znajduje się najsłynniejsze więzienie świata Alcatraz. Każdy słyszał prawdopodobnie o takim moście, jak Golden Gate. To tutaj po ulicach kursują tramwaje linowe. Atrakcje San Francisco i jego położenie sprawiają, że zdecydowanie warto odwiedzić to miasto na city break.

 

Kontakt

San Francisco z polskim przewodnikiem

Największą zaletą San Francisco jest to, że miasto nie ma jednorodnego charakteru. Dostrzeżemy tutaj różne dzielnice, które łączy jedno: duża zależność od warunków naturalnych. Miasto otoczone jest ponad 40 wzgórzami. Od zachodniej strony otacza je Ocean Spokojny, zaś od pozostałych stron oblewane jest przez wody zatok. Choć mocno zurbanizowane, w mieście znajduje się ogromna liczba parków i skwerów, w którym będziemy mogli odpocząć. Ale to nie wszystko – równie ciekawa jest kultura miasta, którą ukształtowała burzliwa historia Kalifornii.

San Francisco – dlaczego warto?

San Francisco przyciąga swoją słoneczną pogodą, niesamowitym wybrzeżem, a także położeniem pośród otaczającej miasto natury. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie w bardzo bliskiej okolicy, można surfować i jeździć na snowboardzie. W okolicach San Francisco rano można spacerować po lesie sekwoi, a zachód słońca obejrzeć na pustyni.

To miasto jest sercem północnej Kalifornii. Poza słynnym mostem Golden Gate, to charakterystyczne wiktoriańskie domy ulokowane na stromych wzgórzach są tym, z czym zazwyczaj kojarzy się to miasto. Jednak znaki rozpoznawcze SF, to tylko wstęp do tego, co miasto kryje w sobie naprawdę. I nawet jeżeli zobaczycie niemalże wszystko w samym mieście, do odkrycia pozostanie nam jeszcze okolica, gdzie podobnie jak w mieście nie brakuje pięknych miejsc! A my postaramy się pokazać Wam to wszystko, od pustyni, przez lasy Sekwoi, aż po Alcatraz!

Program oferty „San Francisco z polskim przewodnikiem”:

 

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do San Francisco.
 • Transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Czas wolny i  spacer nad Most Golden Gate. Zbudowany w 1937 roku most jest ważnym węzłem komunikacyjnym na terenie San Francisco i symbolem miasta. Co roku, miliony turystów odwiedzają „miasto mgieł”, żeby podziwiać tę ikoniczną budowlę. 

Dzień 2

 • San Francisco jest idealnym miejscem dla artystów. Znajduje się tam znane, artystyczne miejsce, zwane Union Square. Znajdziemy tam urokliwe kafejki i małe sklepiki. To miejsce jest mekką każdego turysty o artystycznej duszy.

 • Transamerica Pyramid, czyli wieżowiec mierzący 260 metrów, to kolejny punkt naszego programu. Ten budunek zalicza się do największych wieżowców na terenie SF. Robi wrażenie, ze względu na swoją wielkość, ale też rzadko spotykaną, smukłą budowę. Nie sposób go nie zauważyć! Widoczny jest z każdego krańca San Francisco. A my zobaczymy go również z bliska.

Dzień 3

 • Nauka krzewi się w San Francisco równie dobrze jak sztuka. Dowodem na to jest najlepsze na świecie muzeum nauki The Exploratorium, które również zwiedzimy. W muzeum znajduje się ogromna ilość eksponatów. Turyści w każdym wieku będą zadowoleni z wizyty w tym miejscu kultury. Muzeum zapewnia odwiedzającym szereg przeróżnych atrakcji. Nikt w The Exploratorium na pewno nie będzie się nudził, ponieważ wielu eksperymentów można tu doświadczyć „na własnej skórze”!

 • Historyczne aspekty na terenie San Francisco również odnajdziemy podczas naszej wędrówki. Pojawiają się one w mieście na przykład w formie pomników. Jednym z bardziej znanych jest, pomnik The Legion of Honour czyli Legii Honorowej. Taki sam możemy również spotkać w Paryżu! Ten pomnik został stworzony, aby upamiętnić Kalifornijczyków, którzy zginęli podczas I wojny światowej. 

Dzień 4

 • Po śniadanie będziemy mieli ostatnie chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych udamy się na lotnisko i wrócimy do Polski.

 

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu  4* lub 5* w Los Angeles, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • usługi przewodnika/opiekuna w języku polskim
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

 

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę

13 + 14 =