Smaki Prowansji

 

Wyobraźcie sobie smak prowansalskich specjałów: ratatouille ze świeżych warzyw przyniesionych z porannego targu, chrupiąca bagietka moczona w oliwie z pobliskiego młyna, ser kozi prosto od producenta i oczywiście wino, które wybierze dla nas właściciel winnicy, w której się zatrzymamy…

Kontakt

Wycieczka kulinarna Prowansja

Smaki Prowansji to kulinarna podróż po jednym z najpiękniejszych regionów Francji.

Wyobraźcie sobie smak prowansalskich specjałów: ratatouille ze świeżych warzyw przyniesionych z porannego targu, chrupiąca bagietka moczona w oliwie z pobliskiego młyna, ser kozi prosto od producenta i oczywiście wino, które wybierze dla nas właściciel winnicy, w której się zatrzymamy. Wyjazd będzie miał charakter kamerlanej wyprawy w grupie max. 12 osób.

Nasz specjalista:

David – Francuz z polskimi korzeniami od lat mieszkający w Polsce. Pasjonat gotowania i celebrowania posiłków, propagator idei „Slow Food”, prowadzący program „David w Europie” w „Kuchnia+”. To on odkryje przed Wami smaki i sekrety kuchni prowansalskiej.

Smaki Prowansji – francuska kuchnia i wino bez tajemnic!

Cena oferty: 2990 PLN

W cenie:

 • 2 noce w winnicy w Prowansji, 2 noce w hotelu w Marsyli lub okolicach, standard 3 *, pokoje dwuosobowe
 • wyżywienie: 4 śniadania,
 • warsztaty kulinarne z Davidem
 • transport
 • program: zakupy na targu prowansalskim, zwiedzanie młyna do wytłaczania oliwy, wizyta u lokalnego producenta sera, zwiedzanie winnic i degustacja win, czas wolny w miastach: Marsylia, Aix-en-Provence
 • opieka pilota podczas całego wyjazdu
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa-Marsylia-Warszawa, cena ok. 450-650 zł
 • składki na wyżywienie i zakupy – 120 E

Uwaga:
Program może ulec zmianie. Wyjazd skalkulowany jest dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Ostateczna cena wyjazdu zostanie potwierdzona po ustaleniu terminu.

Odkryjcie Państwo z nami smaki Prowansji !

Lyon to trzecie co do wielkości miasto Francji. Jest stolicą regionu Rodan-Alpy i leży u zbiegu dwóch rzek, Saony i Rodanu. Często kojarzony jest z jedwabiem, dobrą kuchnią i klubem piłkarski Olympique Lyon. Miasto to, to jednak o wiele więcej – urzeka rozmaitością, bogactwem zabytków, terenami zieleni i nowoczesnymi dzielnicami.

Oto nasza selekcja najważniejszych zabytków w Lyonie na wyjazd weekendowy city break:

 • Trabule jest ich ponad 300 w całym mieście – to system tajemnych przejść pomiędzy budynkami, dziś są atrakcją turystyczna, ale w czasach wojny służy jako miejsce konspiracji. Ich budowa sięga XV wieku, kiedy to lyońscy tkacze nosili swoje ciężkie bele tkanin skrając sobie tym samym drogę i chroniąc cenny jedwab przed deszczem i słońcem.
 • Wzgórze Fourviere z bazyliką Notre Dame de Fourviere, którą mieszkańcy Lyonu określają jako słonia leżącego do góry nogami. U stóp wzgórza znajduje się Stare Miasto, największa renesansowa starówka Francji.
 • Spacer po półwyspie Presqu’ile, gdzie znajduje się Ratusz, Opera i budynek Muzeum Sztuk Pięknych zwany małym Luwrem
 • Park Tete d’Or, jeden z największych miejskich parków Francji, warto tu spędzić popołudnie.

Wycieczka kulinarna Prowansja to podróż kulinarna po Francji, która Państwu na pewno posmakuje! Aby otrzymać niezobowiązującą ofertę wycieczki szytej na miarę, wystarczy wypełnić poniższy formularz :)

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę