Walencja z przewodnikiem

 

Walencja to połączenie kontrastów, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością. Stare, zabytkowe budynki oraz nowoczesne obiekty. Daje to w efekcie niesamowity klimat. W mieście znajdują się imponujące średniowieczne zamki i wieże, ale wędrując po mieście, natrafimy też na modernistyczną architekturę i art deco. Znajdziecie tu małe, kolorowe sklepiki oraz potężne centra handlowe.

 

Kontakt

Walencja z przewodnikiem

Wiele osób, które miały okazję dłużej pomieszkać w Walencji uważa, że jest to jedno z najlepszych do codziennego życia miast w Hiszpanii. Posiada piękną zabudowę historycznych dzielnic, wiele parków, smaczną regionalną kuchnię i liczne miejsca kultury. Do tego wszystkiego Walencja dokłada również piękne plaże oraz możliwość cieszenia się ze słonecznej pogody przez większą część roku. Walencja to idealne miasto na kilkudniowy lub weekendowy city break z Polski.

 

Walencja z polskim przewodnikiem – dlaczego warto?

Miasto położone jest bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym Walencja jest jednym z bardziej różnorodnych hiszpańskich miast. W trakcie naszej wizyty w tym mieście natrafimy na średniowieczne i gotyckie zabudowania, a także nowoczesne budowle (na czele z kompleksem, nazywanym Miastem Nauki i Sztuki). Zobaczymy też dziesiątki budynków wzniesionych w stylu walenckiego modernizmu. A wszystko to poprzeplatane jest rosnącymi na każdym kroku drzewami pomarańczy, które są jednym z symboli miasta i chlubą całego regionu.

Walencja jest trzecim największym miastem w Hiszpanii (zaraz po Madrycie oraz Barcelonie) i może pochwalić się największym portem kontenerowym na całym Morzu Śródziemnym. W samym centrum Walencji trudno jednak odczuć fakt, że jest to miasto portowe. Prędzej można by rzec, że jest to tętniąca życiem metropolia. Walencja, z wyjątkiem najbliższej okolicy katedry, nie wydaje się być też miastem bardzo turystycznym. Miasto wyróżnia także malowniczym położeniem. Z trzech stron Walencję otaczają wzgórza, zaś od południa morze i długa oraz szeroka linia piaszczystych plaż. To trzecie co do wielkości, ale dużo mniej znane miasto hiszpańskie, polecamy zdecydowanie na zwiedzanie z przewodnikiem!

 

Program oferty „Walencja z polskim przewodnikiem”:

 

Dzień 1

 • Wylot z wybranego miasta Polski do Walencji.  
 • Transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Zwiedzanie zaczniemy od Plaza de l’Ajuntament. Jest to plac ratuszowy i jak sama nazwa wskazuje, znajduje się tutaj Ratusz. Został on wybudowany w stylu barokowym Na przeciwko stoi piękny budynek poczty. Na tym placu i w okolicach znajdziemy również wiele modernistycznych budynków oraz fontannę. Idąc dalej w kierunku Placu de la Reina, zobaczymy Palacio del Marqués de Dos Aguas, gdzie przechowywane są niesamowite zbiory ceramiki.
 • Plaza de la Reina, to kolejny punkt naszej wycieczki. Na tym placu zobaczymy najładniejszą budowlę Walencji – Katedrę Santa Maria, zwaną również La Seu. Obiekt ten został wybudowany w miejscu dawnego meczetu. Katedra wybudowana została w gotyku, w wersji katalońsko-śródziemnomorskiej. We wnętrzu katedry zobaczymy też kielich Świętego Graala, który był trzymany przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. 

 

Dzień 2

 • Następnie udamy się na tradycyjny, zabytkowy targ. Budowa tego targu została ukończona w 1928 roku. Łączna jego powierzchnia to 8160 m2.  Znajdziemy tu wszystko, czego tylko dusza może zapragnąć do jedzenia! Wiele rodzajów owoców, warzyw, świeże owoce morza, ryby, a także różne gatunki mięsa. Bez problemu kupimy tu najróżniejsze oliwki, setki gatunków serów czy też oliwy smakowe. Co najważniejsze, duża część produktów pochodzi z małych gospodarstw agroturystycznych, a na miejscu można też spróbować lokalnego, ekologicznego jedzenia.

 • Jardin del Turia, czyli przepiękne ogrody, ochłodzą nas trochę i pozwolą odetchnąć od zgiełku miasta. Ogrody te powstały w dawnym korycie rzeki Turii, której bieg zmieniono. Przedsięwzięcie to było niezwykle udanym pomysłem. Dzięki przesunięciu koryta rzeki, powstał olbrzymi teren o długości 11 km i powierzchni 110 ha, gdzie powstały ogrody. Co najważniejsze Ogrody Turii są wyłączone z ruchu samochodowego. Dzięki takiemu położeniu, miejsce to jest bardzo ciche.

 • Kolejnym punktem naszego programu, będzie Plaza de la Virgen. Tzw. Plac Katedralny, jest miejscem gdzie znów odpoczniemy trochę od hałasu miasta. W centralnym punkcie placu stoi fontanna, przedstawiająca Neptuna w otoczeniu ośmiu nagich kobiet. Na placu tym zobaczymy też katedrę Świętej Marii, z północnej perspektywy (o zmroku kiedy plac jest podświetlony katedra wygląda niesamowicie). 

Dzień 3

Miasteczko Sztuki i Nauki w Walencji to obowiązkowy punkt na naszej mapie. Jest to bardzo ciekawy zespół budowli zaprojektowany przez hiszpańskich architektów. Kompleks ten znajduje się w korycie rzeki Turii, blisko morza. Na zwiedzenie całego miasteczka przeznaczymy cały dzień, w końcu całkowita powierzchnia to aż 350 tyś. m2. Miasteczko Sztuki i Nauki składa się z:

   • Planetarium (L’Hemisfèric) – oprócz planetarium znajduje się tu kino wyświetlające filmy w formacie IMAX oraz odbywają się tu pokazy laserowe.
   • Oceanarium (L’Oceanogràfic) – olbrzymi budynek skupiający 13 ekosystemów gdzie znajduje się 500 gatunków zwierząt wodnych Jest to największe oceanarium w Europie, powierzchnia to aż 110 tysięcy m2, będąc tu nie pomińmy wspaniałego pokazu delfinów.   
   • Muzeum Nauki im. Księcia Filipa (El Museu de les Ciències Príncipe Felipe) – budynek przypominający z zewnątrz szkielet dinozaura, wewnątrz znaleźć można bardzo ciekawe muzeum przedstawiające nowe technologie. Wystawy, które się w nim odbywają przypominają nam również o środowisku naturalnym, każda osoba zwiedzająca może uczestniczyć w różnych eksperymentach.
   • Pałac Sztuki im. Królowej Zofii (El Palau de les Arts Reina Sofía) –  w tym miejscu odbywają się przeróżne spektakle, koncerty, zarówno wewnątrz budynku jak i zewnątrz. Sam budynek jest bardzo duży ma kształt owalny.
   • L’Umbracle – oprócz parkingu samochodowego dla gości, znajduje się tu również punkt widokowy, który jest obsadzony różnymi gatunkami roślinności.  

Dzień 4 

 • Po śniadaniu ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Cena od 1300 EUR

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu  4* lub 5* w Walencji, pokój dwuosobowy ze śniadaniami
 • bilet lotniczy
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • kolacja pierwszego dnia
 • usługi przewodnika/opiekuna w języku polskim
 • opłata klimatyczna
 • ubezpieczenie Signal Iduna

 

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

Luxury trip

telefon PL +48 (0) 602 189 298

telefon FR +33 (0) 625 699 836

Siedziba Firmy

Pustelnicka 15G/1
05-220 Zielonka

NIP 125 112 86 66

Napisz do nas

Jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę

14 + 13 =